Jeszcze nie korzystasz z Aleo? Zarejestruj się teraz
Bezpieczne i wygodne płatności online? Tak, z przelewem AleoPay  

Bezpieczne i wygodne płatności online? Tak, z przelewem AleoPay

Jeśli zajmujesz się zakupami firmowymi, korzystasz z zapytania ofertowego, żeby rozeznać się w ofercie rynkowej sprzedawców. Sięgasz po aukcję zakupową, żeby wynegocjować najlepszą cenę. A jeśli chcesz płacić bezpiecznie i wygodnie – wybierasz AleoPay.

Z ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ M.IN.:

  • dlaczego taka forma płatności opłaca się obu stronom transakcji;
  • jak wygląda proces płatności z AleoPay;
  • dlaczego opłaca się korzystać z takiej formy płatności;

Jeśli śledzisz bloga Aleo, wiesz, że coraz więcej procesów zakupowych w firmie przenoszonych jest do sieci. Przedsiębiorcom to się po prostu opłaca.

Według szacunków amerykańskiej firmy badawczej Forrester Research już 74% kupców korzysta w przynajmniej połowie swoich procesów zakupowych z sieci w celu rozeznania się w ofercie rynkowej. Prawie co trzeci finalizuje też online przynajmniej połowę swoich zadań1.

Badania amerykańskiej firmy potwierdzają także krajowi eksperci. Małgorzata Bilska, starszy menedżer produktu w ING Banku Śląskim, tłumaczy:

Badania pokazują, że podejście polskich przedsiębiorców do zakupów firmowych robionych przez internet zmienia się. Firmy doceniają wygodę i bezpieczeństwo rozwiązań oraz zaoszczędzone dzięki platformie zakupowej czas i pieniądze. Płatności są z jednym z tych obszarów, gdzie wymienione korzyści są najlepiej widoczne.

Opłaca się online

Płacąc za zakupy firmowe, warto sięgnąć po AleoPay. To prosty, bezgotówkowy przelew krajowy o cechach depozytu. Przynosi zysk obu stronom biznesowej transakcji i w przeciwieństwie do rachunków zastrzeżonych nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. To rozwiązanie doceniane nie tylko przez kontrahentów rozpoczynających dopiero współpracę.

Wybierając taką formę płatności, kupiec nie płaci w ciemnoza zamówiony towar lub usługę i zyskuje zabezpieczenie realizacji przedmiotu zamówienia. Natomiast sprzedawca zyskuje pewność, że jego kontrahent jest wypłacalny.

Płatnik (czyli nasz kupiec) inicjując przelew AleoPay, odkłada środki na bezpiecznym rachunku wewnętrznym ING Banku Śląskiego. Pieniądze będą tam zablokowane do czasu wydania przez kupca dyspozycji finalizacji przelewu. Kupiec nie ma też możliwości zmiany dyspozycji bez zgody sprzedawcy.

AleoPay to:

  • bezpieczeństwo

Zmniejszenie ryzyka biznesowego związanego z niewypłacalnością kupca lub niedotrzymaniem warunków zamówienia przez sprzedawcę.

  • wygoda

Jeśli kupujesz przez Aleo, do procesu płatności przechodzisz prosto z finalizacji zamówienia, a formatka przelewu jest automatycznie uzupełniona. Poza tym obie strony transakcji mają podgląd bieżącego statusu płatności na Aleo.

  • brak opłat

Taka forma płatności to nie tylko oszczędność czasu, także pieniędzy. Przelew jest bezpłatny.

Jak skorzystać z AleoPay?

Z przelewu AleoPay mogą korzystać firmy zarejestrowane na platformie zakupowej Aleo, chociaż płacić w ten sposób można nawet za transakcje realizowane poza serwisem. Jeśli chcesz zainicjować taką płatność, musisz być klientem ING Banku Śląskiego, z dostępem do systemu bankowości internetowej ING BusinessOnLine.

Gdy kupujesz przez Aleo, formę płatności AleoPay wybierasz po prostu przy finalizacji zamówienia.  Z platformy zostajesz przekierowany do systemu ING BusinessOnLine, gdzie wystarczy zaakceptować uzupełnioną już formatkę przelewu.

Złożenie dyspozycji wykonania przelewu nie oznacza jeszcze płatności – zlecone środki są blokowane na rachunku wewnętrznym banku. Dopiero po otrzymaniu zamówionej usługi lub produktu (czasem samej próbki) zlecasz w ING BusinessOnLine dyspozycję odblokowania środków i finalizacji przelewu na konto odbiorcy.

Jeśli transakcja ma miejsce poza platformą Aleo, powinieneś zalogować się do systemu ING BusinessOnLine i wybrać dyspozycję przelewu AleoPay. Po zaakceptowaniu takiej formy płatności przez sprzedawcę, ten ostatni dotrzymuje warunków zamówienia. Po ich spełnieniu możesz zlecić dyspozycję odblokowania środków i finalizacji płatności.

Proste, prawda? Płacenie popłaca, zwłaszcza z AleoPay.

1 Forrester Research’s , U.S. B2B E-Commerce Forecast: 2015 to 2020, 2015.