Jeszcze nie korzystasz z Aleo? Zarejestruj się teraz
Jak promować firmę w internecie ZA DARMO?  

Jak promować firmę w internecie ZA DARMO?

Wyniki wyszukiwania Google, media społecznościowe, własna strona www – spraw, aby twoja firma była widoczna w sieci.

Z ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ M.IN.:

 • jakie narzędzia wykorzystać do promocji firmy w internecie
 • dlaczego tak ważne jest pozycjonowanie firmowej strony www (SEO)
 • czy profil firmy na Aleo.com może z powodzeniem zastąpić firmową stronę www

Jest wiele narzędzi, w dodatku bezpłatnych i prostych w obsłudze, z których możesz korzystać do promowania swojej firmy w internecie. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Dobrze być w topie

Słowem kluczem do promocji oferty twojej firmy w sieci jest „pozycjonowanie”, czyli widoczność w wynikach wyszukiwania. Im informacje o twojej firmie (np. zawarte na stronie www lub profilu w mediach społecznościowych) są lepiej pozycjonowane, tym wyżej znajdują się na liście trafień. 

Dlaczego to takie ważne? Wg badań serwisu Compete.com aż 53% internautów klika pierwszy link na liście organicznych wyników Google. Odpowiednio 15% wybiera drugą pozycję i już tylko 9% kilka w trzeci widoczny link1. Jeżeli strona www twojej firmy jest wysoko pozycjonowana, masz więc nawet o połowę większe szanse na to, że użytkownik zapozna się akurat z twoją ofertą.

Jest kilka dobrych sposobów na zaznaczenie obecności swojej firmy w internecie. 

Narzędzia promocji firmy on-line

 • Strona www
  Tak, możesz mieć swoją darmową stronę internetową – korzystając z bezpłatnych szablonów i skryptów platformy WordPress oraz stawiając ją dzięki darmowemu hostingowi. Znów kluczowa jest jej właściwa optymalizacja, aby była jak najlepiej widoczna w wynikach wyszukiwania.
  Prawidłowa struktura, unikalne treści, budowanie linkowego zaplecza – czasem warto sięgnąć po pomoc ekspertów zajmujących się SEO (ang. Search Engine Optimization).
  Tym, czego nie powinniśmy robić, jest kupowanie linków, gdyż te są najczęściej pozyskane przez sprzedawców technikami sprzecznymi z zasadami Google. Narażenie się gigantowi z Mountain View może skończyć się nałożeniem filtra lub nawet bana na naszą stronę.
 • Media społecznościowe
  Zastanów się nad utworzeniem profilu w jednym z popularnych w Polsce serwisów: Facebook, LinkedIN lub GoldenLine.
  To nie tylko kanał kontaktu z partnerami biznesowymi. Obecność w social media wpływa także korzystnie na pozycjonowanie twojej strony i buduje dobry, ekspercki wizerunek firmy.
  Z tych samych względów warto także udzielać się na różnego rodzaju forach branżowych.
 • Katalogi internetowe
  Linki do swojej strony www możesz także dodawać bezpłatnie do branżowych katalogów internetowych, ale musisz przy tym uważać, aby taki serwis należał do zaufanych i wartościowych.

A może Aleo?

Nasza platforma zakupowa także może pomóc w bezpłatnym promowaniu twojej firmy w sieci.

Własną stronę www możesz z powodzeniem zastąpić po prostu utworzeniem profilu na Aleo. Opcja jest bezpłatna i zajmie ci jedynie kilka minut. Jeżeli firma jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, jej dane są już dostępne także na naszej platformie zakupowej. Wystarczy więc potwierdzić taki profil, aby zacząć korzystać z Aleo.

Nasza platforma jest dobrze oceniana przez Google. Nic więc dziwnego, że firmy zarejestrowane na Aleo odnotowują, że zdarza im się zajmować wyższe lokaty właśnie z linkiem do profilu na platformie niż do własnej strony www. Poza tym link do Aleo także możesz promować w mediach społecznościowych, katalogach lub na forach, ściągając ruch na profil swojej firmy.

Zalet jest więcej. Na polskim rynku ciężko o darmowe serwisy e-commerce przeznaczone dla sektora B2B. Dostępne platformy oferują funkcje najczęściej z cenami detalicznymi. Na Aleo twój biznes może się rozwijać bez przeszkód.

Dodaj także swój katalog produktów i usług, aby był on widoczny dla wszystkich użytkowników platformy i prawidłowo indeksowany, czyli wliczał się do wyników wyszukiwania Google. Twoi klienci będą mogli korzystać z katalogu, składając zamówienia na produkty lub usługi – jak w każdym sklepie internetowym.

Jeżeli masz już taką bazę z ofertą firmy, nie musisz jej wprowadzać „ręcznie” – po prostu zaimportuj katalog na Aleo z pliku XML. Tworzysz katalog od nowa? Zadbaj o unikalne opisy produktów.  Tekst skopiowany słowo w słowo np. ze strony producenta, będzie gorzej pozycjonowany.

Jeżeli na stronie www twojej firmy nie ma możliwości stworzenia katalogu, a skorzystałeś z takiej opcji na Aleo, dodaj na swojej stronie widget promujący profil na platformie. Wystarczy, że wkleisz w treści strony kawałek kodu, aby odwiedzający twój serwis zobaczyli taki baner z linkiem do profilu firmy na Aleo. 

Moja firma działa w Aleo

Aż chce się klikać!

1 M. Miller, 53% of Organic Search Clicks Go to First Link [Study], http://searchenginewatch.com/sew/study/2215868/53-of-organic-search-clicks-go-to-first-link-study [24.06.2015].