Jeszcze nie korzystasz z Aleo? Zarejestruj się teraz
 

Jak przygotować dobrą ofertę z Aleo?

Każdy handlowiec jest świadomy tego, jak ważne jest dobre przygotowanie oferty. Od tego zależy przecież zainteresowanie odbiorcy. Oferta handlowa powinna być więc czytelna i odpowiadać na potrzeby potencjalnego Klienta. Jak łatwo przygotować dobrą ofertę?

Dzięki otwartej platformie zakupowej ALEO nie trzeba przygotowywać opasłych ofert handlowych i spędzać nad ich przygotowaniem wielu godzin. Za pośrednictwem ALEO możemy złożyć dowolną liczbę ofert bez konieczności wychodzenia z biura, a tym samym zwiększyć swoją sprzedaż.

Na co zwrócić uwagę, składając ofertę na ALEO?

Poniżej przedstawimy kilka najistotniejszych informacji, które należy uwzględnić przy składaniu ofert za pośrednictwem ALEO:

1. Cena.
Pamiętaj, aby proponować cenę netto za oferowany asortyment oraz uwzględnić prawidłową stawkę podatku VAT. Następnie, cena brutto wyliczy się automatycznie. Należy również pamiętać, aby proponowana cena dotyczyła jednostki wskazanej przez organizatora zapytania ofertowego.

Widok ustawień dla parametrów cenowych oferty. (Źródło: Aleo)

Widok ustawień dla parametrów cenowych oferty

2. Zamiennik.
Nie dysponujesz produktem lub usługą, który w 100% odpowiada parametrom z zapytania ofertowego? Na ALEO istnieje możliwość oferowania zamienników. Przy proponowaniu zamienników istotną kwestią, na którą należy zwróć uwagę, jest jednostka, w której zdefiniowany jest produkt/usługa w zapytaniu ofertowym. Pamiętaj, aby poinformować o zamienniku klienta, umieszczając stosowną informacje w komentarzu. Buduje to wizerunek Twojej firmy jako rzetelnego partnera w biznesie.

Widok ustawień zamienników w odpowiedzi na zapytanie ofertowe. (Źródło: Aleo)

Widok ustawień zamienników w odpowiedzi na zapytanie ofertowe

3. Oferta częściowa.
Jeśli nie posiadasz wszystkich produktów, których dotyczy zapytanie ofertowe, możesz skorzystać z opcji „Oferta częściowa”. Dzięki temu organizator będzie widział, że Twoja oferta dotyczy tylko pewnej części asortymentu. Ułatwi to porównywanie ofert, tym samym może pomóc w szybszym podjęciu decyzji przez organizatora.

Widok ustawień dla oferty częściowej. (Źródło: Aleo)

Widok ustawień dla oferty częściowej

Czy wypróbowałeś już pakiet PRO?

Pakiety premium oferowane na platformie zakupowej Aleo przynoszą wiele korzyści takich jak: prezentowanie danych finansowych firmy, monitoring przetargów publicznych, a także monitoring oferty w zapytaniu ofertowym*. Posiadanie informacji o pozycji swojej oferty względem konkurentów stanowi dodatkową korzyść.

Każdy z użytkowników może przetestować 30 dniowy pakiet PRO bez żadnych opłat, natomiast klienci ING Banku Śląskiego otrzymują pakiet PRO za darmo.

*Jeżeli organizator włączy monitoring pozycji oferty.

Jak sprzedawać korzystnie z Aleo?

Aktualnie, dzięki platformie ALEO, możesz zwiększyć swoje szanse sprzedaży bez kosztownych podróży oraz spędzania wielu godzin nad przygotowaniem ofert handlowych. Poprawne ustawienie powiadomień umożliwia otrzymywanie precyzyjnych informacji o szansach sprzedażowych z interesującego obszaru.

Warto pamiętać, że oferty przesyłane za pomocą platformy zakupowej Aleo nie wymagają przesyłania ich drogą elektroniczną lub pocztową. Zgodnie z regulaminem Aleo (punkt 6) wszystkie oferty są wiążące, co pozwala sprzedawcom (handlowcom) oszczędzić czas na przygotowywanie ofert. 

A Ty, wiesz już jak sprzedawać z  Aleo?