Jeszcze nie korzystasz z Aleo? Zarejestruj się teraz
Jak wybrać najlepszą ofertę usług kurierskich dla firmy  

Jak wybrać najlepszą ofertę usług kurierskich dla firmy?

Z usług kurierskich korzystają w głównej mierze właśnie firmy, nie osoby prywatne. Dlatego jeśli planujesz zakup takich usług, sprawdź, jak zrobić to z zyskiem dla biznesu.

Z ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ M.IN.:

  • jakie wymagania wziąć pod uwagę, pisząc specyfikację zamówienia;
  • po analizę jakich danych rynkowych warto sięgnąć;
  • jak wykorzystać Aleo do usprawnienia procesu zamówienia.

Głównymi klientami firm kurierskich są branże: FMCG, motoryzacyjna, elektroniczna i farmaceutyczna, ale nasze wskazówki służące uzyskaniu oszczędności przy zakupie takich usług możesz równie dobrze odnieść do swojego przedsiębiorstwa.

Zbadaj rynek, publikując zapytanie ofertowe

Zapytanie ofertowe to narzędzie często bezpłatne i dostępne on-line – również na platformie zakupowej Aleo. Służy zbadaniu rynku nie tylko pod względem cenowym. Pozwala także zorientować się w dostępnych technologiach, produktach, materiałach, itd. Dowiedz się, jak napisać dobre zapytanie ofertowe.

Jeżeli chcemy, aby odpowiedź ofertowa firm kurierskich była jak najlepsza, warto ująć w naszym zapytaniu takie kwestie jak:

  • czas trwania umowy z dostawcą usług;
  • czas, w jakim przesyłka ma zostać dostarczona (liczony od nadania lub bierzemy pod uwagę godzinę, w której powinna zostać doręczona);
  • szacowana liczba przesyłek w ustalonym okresie czasu (np. okres miesiąca, roku);
  • gabaryt i waga przesyłek (czy będą to parametry stałe, czy zmienne);
  • obszar, na którym usługa będzie świadczona (np. Polska, Unia Europejska, kraje wschodnie, itd. Pamiętaj: jeżeli firma będzie wysyłała będzie paczki krajowe i zagraniczne, warto przedstawić to w postaci osobnej pozycji w naszym zapytaniu.)
  • lokalizacje z których i do których wysyłane będą paczki (np. czy wszystkie przesyłki będą nadawane tylko z Warszawy, czy z różnych lokalizacji?);
  • rodzaj przewożonego towaru (jeżeli towar wymaga posiadania przez firmę specjalnych pozwoleń, np. ADR, może to rzutować na cenę usługi. Zastanów się także, czy przesyłki firmowe wymagają specjalnego opakowania, np. do przewozu artykułów szklanych, poufnych dokumentów lub niebezpiecznych materiałów.)

Negocjuj z dostawcami najlepsze ceny

Korzystając z internetowej aukcji zakupowej. Po zebraniu ofert na platformie zakupowej Aleo możesz zarządzić dogrywkę (gdy oferty nie spełniają twoich oczekiwań) lub przejść do zorganizowania bezpłatnej aukcji zakupowej, w której wynegocjujesz najlepsze ceny.

Co ważne, negocjować możesz jedną paczkę lub cały kontrakt z dostawcą, chociaż zgodnie z dobrymi praktykami zakupowymi powinieneś dążyć do zwiększenia wolumenu zamówienia, żeby mieć mocniejszą kartę przetargową w negocjacjach z dostawcą.

Korzystaj z wiedzy, którą dostarcza ci blog Aleo.