Jeszcze nie korzystasz z Aleo? Zarejestruj się teraz
 

Rozkręcasz biznes? Wykorzystaj platformę zakupową Aleo

Korzyści z racjonalnego zarządzania zakupami firmowymi odczuje każde przedsiębiorstwo, ale zwłaszcza w młodym biznesie oszczędności w tym obszarze mogą być na wagę złota.

Z ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ M.IN.:

  • ile może zaoszczędzić firma dzięki internetowej aukcji zakupowej;
  • jakie rozwiązania są dostępne za darmo w ramach platformy Aleo;
  • dlaczego platforma zakupowa usprawnia organizację pracy;

Firma oszczędza pieniądze i… czas

Jedną z większych zalet korzystania z platformy zakupowej jest to, że cały proces zakupowy – od określenia zapotrzebowania, przez analizę rynku i konkretnych ofert, aż po wybór dostawcy i realizację płatności jest realizowany w jednym miejscu. Dzięki temu firma zyskuje nad nim większą kontrolę.

Eksperci doceniają wygodę elektronicznych platform zakupowych m.in. za lepszą organizację pracy.

Po pierwsze, taki proces zakupowy prościej jest zarchiwizować lub poddać go analizie. Informacje o przeprowadzonych postępowaniach zakupowych są łatwo dostępne, a przedsiębiorstwo nie musi troszczyć się o przechowywanie niezbędnej dokumentacji. Bardziej racjonalnie możemy też wykorzystywać zasoby ludzkie w ramach firmy, bo pracownicy mogą skupić się na właściwej działalności spółki, nie obsłudze procesu zakupowego.

Celina Chmiel, ekspert ds. kategorii zakupowych, Departament Zakupów i Zarządzania Dostawcami, ING Bank Śląski S.A.

To w końcu także większa transparentność procesu i decyzji zakupowych, którą z pewnością docenią nasi biznesowi partnerzy.

Case study

Z platformą zakupową Aleo Twoja firma może zaoszczędzić średnio 30% kosztów zakupu produktów lub usług oraz nawet połowę kosztów transakcyjnych, dzięki rozwiązaniom dostępnym online i standaryzacji procesów1.

Zwłaszcza w młodym przedsiębiorstwie, które dopiero zaczyna czerpać zyski z właściwej działalności, oszczędności w zakupach firmowych wniosą realną korzyść do finansów przedsiębiorstwa.

Rozwiązania dostępne online i… za darmo

Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań dostępnych za darmo w ramach platformy zakupowej Aleo.

  • baza firm

To gotowe zestawienie dostawców, z którymi możesz współpracować lub potencjalnych klientów, którym sprzedasz swoje produkty i usługi. Na Aleo masz dostęp do ponad 40 tysięcy firm z różnych branży, zarejestrowanych w Polsce. 

  • zapytania ofertowe

Możesz opublikować zapytanie ofertowe skierowane do konkretnych dostawców lub zapytanie otwarte, które otrzymają wszyscy użytkownicy zarejestrowani na Aleo.  Narzędzie pozwoli rozeznać się w dostępnej ofercie dostawców.
Je
śli jesteś dostawcą, na Aleo możesz także publikować oferty sprzedaży w katalogu produktów i usług. W katalogu znajdziesz produkty i usługi z różnych branż, o różnym wolumenie, nie ma tutaj żadnych ograniczeń co do przedmiotu oferty.
Pami
ętaj: sformułuj zapytanie ofertowe w taki sposób, aby łatwiej było później porównać zebrane oferty. Pomocna może być szczegółowa specyfikacja.

  • elektroniczne aukcje zakupowe

Z wybranymi na etapie zapytania ofertowego dostawcami (lub z nowymi firmami) możesz przejść do negocjowania najbardziej korzystnej oferty cenowej. Jak wspomnieliśmy, z aukcją zakupową na Aleo możesz zyskać nawet 30% oszczędności.

  • porównywarka ofert

Daje możliwość zestawienia w formie tabelarycznej otrzymanych ofert sprzedaży i wybrania w ten sposób propozycji najlepiej odpowiadającej naszym potrzebom.

  • wsparcie ekspertów

Zawsze możesz liczyć na pomoc doświadczonego zespołu Aleo lubna swoich partnerów biznesowych. Na platformie, wokół poszczególnych tematów czy rodzajów działalności, tworzą się różne społeczności. Możesz więc swobodnie wymieniać informacje i doświadczenia z innymi użytkownikami.

  • finansowanie dostawców

Ustalasz terminy i sposoby realizacji płatności za zakupy firmowe. Dzięki temu możesz wynegocjować lepsze warunki handlowe, a Twoi kontrahenci dostają środki zaraz po wystawieniu faktury. Dowiedz się więcej o finansowaniu dostawców.

Na dobry start swojego biznesu poszukaj oszczędności w zakupach firmowych.

1 Źródło: aleo.com.

  • Hmm ciekawa platforma, zdecydowanie osoby zajmujące się sprzedażą przez internet powinny się z nią zapoznać.